Fri fragt over 600,- Hurtig levering 1-2 hverdage Official Li-Ning distributor

Li-Ning

Virksomheden Li-Ning International blev grundlagt i 1990 af den mangedobbelte OL guldvinder i gymnastik - Li Ning. 


Li-Ning er et af verdens største sports brands, der udvikler kvalitets sportsudstyr, tøj og sko der er målrettet til forbrugere, der blandt andet dyrker badminton, løb, svømning, basketball, fodbold, tennis og fitness. I Asien findes mere end 5.000 Li-Ning monoshops. Virksomheden støtter en række af verdens bedste atleter og hold verden over. Her i blandt mange af de bedste badmintonspillerne i verden. Af individuelle sponsorspillere kan blandt mange nævnes: Den dobbelte verdensmester og olympiske mester i herresingle - Chen Long,  verdensmester i damesingle P.V. Sindhu og Yuta Watanabe der blev dobbelt All Englandsmester i 2021 i Herredouble og Mixdouble. Af danske stjerner kan nævnes Danmarks bedste herredouble-par Kim Astrup & Anders Skaarup.


Vi er den skandinaviske afdeling, placeret i Herlev - som blev etableret i april 2011 af Jakob & Trine Andersson.

Li-Ning Danmark teamet består af 7 personer til at servicere kunderne: Jakob Andersson, Trine Andersson, Magnús Ingi Helgason, Martin Kent, Mia Marstrand, Thomas Bolvig og Daniel Roland. 

 

Endvidere arbejder vi sammen med mange danske badmintonprofiler, klubber og ledere.

 

Såfremt man har spørgsmål, så er man altid velkommen til at kontakte os pr. mail eller telefonisk i tidsrummet 10:00 - 16:00.

 


Telefon: 3125 0010

Mail: service@li-ning.dk (På hverdage vil din henvendelse blive besvaret indenfor 24 timer)


DIREKTØR /SALG
Navn: Jakob Andersson
Mail: jakob@li-ning.dk

 

BUTIKSANSVARLIG
Navn: Magnús Ingi Helgason
Mail: magnus@li-ning.dk

 

LOGISTIKANSVARLIG
Navn: Trine Andersson
Mail: trine@li-ning.dk

REGNSKAB
Navn: Thomas Bolvig
Mail: thomas@li-ning.dk

FORSENDELSE
Navn: Mia Marstrand
Mail: mia@sportbiz.dk

MARKETING / GRAFIK / VISUAL
Navn: Martin Kent
Mail: martin@li-ning.dk

MARKETING / ONLINE
Navn: Daniel Roland
Mail: daniel@li-ning.dk